مشتاقانه منتظر صدای گرم شما هستیم

بهترین راه برای دیده شدن کسب وکار شما طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ با طرحی زیبا و حرفه‌ای است . که این طراحی نقش کلیدی در معرفی کسب وکارتان دارد. در ادامه به صفر تا صد کاتالوگ و طراحی و چاپ آن می پردازیم.

کاتالوگی حرفه‌ای و متناسب با کسب وکار شما در حافظه بصری مشتریان ثبت می‌شود. و این باعث دیده شدن کسب وکارتان می‌شود. با طراحی کاتالوگ چگونه به یک برند در کسب وکارتان تبدیل می‌شوید؟ برای برند شدن خودتان به چاپ کارو مراجعه کنید .

کاتالوگ

یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی مانند کارت ویزیت و یا لوگو که باعث شناسایی و دیده شدن برند شما می‌شود کاتالوگ است. کارشناسان بازاریابی نقش و اهمیت فوق‌العاده کاتالوگ در فروش را همیشه گوش زد کرده‌اند. برای طراحی کاتالوگی کاربردی و جذاب با ما همراه باشید.

 انواع کاتالوگ ها

کاتالوگ‌ها دسته‌بندی واحدی ندارند اما می‌توان آن‌ها را براساس فاکتورهای زیر تقسیم کرد:

 • کاربری کاتالوگ
 • سایز کاتالوگ
 • جنس کاغذ کاتالوگ
 • نوع صحافی کاتالوگ

مراحل طراحی کاتالوگ

۱- مشخص کردن هدف

برای تعیین هدف از چاپ کاتالوگ باید به این نکات توجه کرد:

به عنوان مثال می‌خواهید برداشت مخاطب از دیدن کاتالوگ چه باشد؟ در چه چارچوبی باشد؟ جلسات شخصی؟ نمایشگاه؟ ابتدا باید کارکرد کاتالوگ مشخص شود.

در این مرحله باید شناخت خوبی نسبت به چگونگی ارتباط با مشتری و شخصیت او پیدا کرد.

بیشتر بخوانید:
تاریخچه کاتالوگ

۲- تعیین بودجه

گام دوم در طراحی کاتالوگ میزان هزینه است. استفاده از جزییات بیشتر در کاتالوگ مستلزم پرداخت هزینه بیشتر خواهد بود.

با تهیه لیست زیر و تعیین بودجه به کاتالوگی با کیفیت و عالی دست پیدا می‌کنید:

 • طراحی
 • نوشتن متن و ویرایش
 • اینفوگرافیک‌ها
 • عکس
 • مدیریت چاپ و پروژه‌ها

۳- ایده گرفتن از رقبا

قبل از طراحی نهایی بهتر است از دیگر سایت‌ها نیز ایده گرفته شود، ایده‌هایی از قبیل اندازه، قالب، رنگ، عکاسی، تایپوگرافی، سبک و …

 انواع کاتالوگ ها، چاپ کاتالوگ، طراحی کاتالوگ

۴- ذکر خلاصه ی رزومه و فعالیت شرکت

در این مرحله افتخارات و جایزه‌ها و استانداردها نام برده می‌شود. در مورد کالای منحصربه‌فرد و بهترین فعالیت‌های شرکت و همچنین خصیصه‌ی خاص و رقابتی کالا متنی مختصر و مفهوم نوشته شود.

 برای طراحی کاتالوگ، توضیحات جدا و کامل بیان شود به طوری که برای مشتری، کالای مد نظر نسبت به بقیه کالاها قابل مقایسه و تفکیک باشد.

ذکر آدرس سایت و آدرس شرکت و تلفن‌های تماس برای پاسخگویی به سوالات مشتریان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

۵- استفاده از عکس و گرافیک های واضح

از تصاویری استفاده شود که حداقل ۳۰۰ dpi باشد. عکاسی حرفه ای از محصولات و یا خدمات در تصمیم خریداران نقش بسزایی دارد. در عکس باید پیام صحیح منتقل شود. کاتالوگی عالی با تصاویری عالی شروع می‌شود.

مزایای اصلی طراحی کاتالوگ چیست؟

از جمله مزایای کاتالوگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- برندسازی و معرفی برند:

برندسازی بهترین و بزرگترین نتیجه‌ای است که می‌تواند از طراحی کاتالوگی حرفه‌ای حاصل شود. کاتالوگی که به صورت صحیح و طبق اصول واستاندارد‌ها طراحی شده باشد.

و در آن هدف و خریداران به درستی شناسایی شوند، نتیجه اصلی به غیر از فروش محصول وخدمات، در واقع برندسازی و تقویت برند است.

۲- معرفی محصول وخدمات:

چینش محصولات و لیست‌بندی دقیق در کاتالوگ حائز اهمیت است. هدف اصلی و نهایی از این امور و به کارگیری ابزارهای تبلیغاتی این است که در سطح فروش به عدد بالاتری برسیم. و این موضوع میسر نخواهد شد جز با ارائه درست کاتالوگ به صورت چاپی یا الکترونیکی.

۳- جذب مشتری:

کاتالوگ حرفه‌ای می‌تواند به شکل قابل توجهی موجب افزایش جذب مشتری شود. و همچنین مخاطبان را به مشتریان معمولی و پس از آن به مشتریان وفادار تبدیل کند.

در آخر می‌توان گفت کاتالوگ عاملی است برای:

 • برقراری رابطه بین مشتری و تولیدکننده
 • جابجایی آسان و دسترس راحت در هر مکان و زمان
 • ملموس بودن خدمات و محصولات در تصاویر و مطالب
 • ارائه انتخاب بهترین گزینه به مخاطب
 • انتقال سریع اطلاعات